Otmuchów Laser Masters 2015 - Aktualności

Otmuchów Laser Masters 2015


Już po raz kolejny nasz klub był współorganizatorem regat z cyklu Pucharu Polski Masters w klasie Laser. Wspólnie  z klubem HORN oraz Polish Masters Team w dniach 6-7 czerwca zorganizowaliśmy regaty, które mają już swoją markę i są regatami bardzo dobrze ocenianymi przez wszystkich żeglarzy.

 W tym roku impreza, która jest czymś więcej niż tylko regatami rozpoczęła się już w czwartek. W tym dniu zjechało większość mastersów startujących na laserach. Taki fakt sprawił, że w piątek przy sprzyjających warunkach (wiatr i słońce) mastersi zorganizowali sobie wspólny trening.

W sobotę rozpoczęły się regaty. Jak się okazało był to bardzo długi i wyczerpujący dzień, gdyż w pięknym słońcu czekaliśmy na wiatr i … nie doczekaliśmy się. Dopiero niedziela zaczęła sprzyjać żeglarzom. Przy pięknej pogodzie i wietrze 2-3°B udało się przeprowadzić 5 wyścigów w klasie Laser i 4 w klasie 470. W klasie laser startowało dwóch naszych żeglarzy. Grzzesiek i Wojtek musieli stawić czoła silnej grupie z Warszawy oraz zawsze groźnym kolegom z HORN’a. Wyrównana walka w każdym z wyścigów sprawiła, że przed ostatnim wyścigiem szanse na zwycięstwo miało 4 zawodników. Ostatni wyścig był popisem Grześka Wionczka, który prowadzł od startu do mety. Zwycięstwo w ostatnim wyścigu oraz równe pływanie w pozostałych wyścigach sprawiły, że nasz Komandor okazał się najlepszym w całych regatach. Niezbyt udane pierwsze wyścigi sprawiły, że nasz drugi reprezentant Wojtek Wionczek zajął 3 miejsce.

Tradycyjne sobotni wieczór z tańcami do rana uświetnił zespół Janka Pikora – North West Passage.