Puchar Europy Masters - Attersee (Austria) - Aktualności

Puchar Europy Masters - Attersee (Austria)


Jeżeli ktoś myślał, że na przygotowaniach do sezonu się skończy to został zaskoczony. Nasi laserowcy zaliczyli swoje pierwsze zagraniczne regaty z cyklu euro Masters Series w klasie Laser. Grzesiek i Wojtek Wiocznek wspólnie z Maćkiem i Piotrkiem z „Horna” oraz Darkiem z „Bazy” wystartowali w Austrii na jeziorze Attersee położonym prawie tak samo jak nasz Otmuchów - tylko górki trochę wyższe.

Warunki wietrzne nie pozwoliły na zorganizowanie wszystkich wyścigów i z zaplanowanych trzech dni ścigaliśmy się tylko w sobotę (1 wyścig) i w niedzielę (3 wyścigi). Mimo niezbyt nas zadowalających wyników (było trochę loterii jak na każdym jeziorze przy słabym wietrze) regaty były wspaniałym doświadczeniem i kolejną żeglarską przygodą.

Polska grupa była najpopularniejszą ekipą podczas regat i wśród ok. 80 uczestników tylko „polska piątka” była rozpoznawalna przez wszystkich. Każdego dnia nasz team zaskakiwał wszystkich jednakowymi strojami zarówno na lądzie (na każdy wieczór inna koszula jednakowa dla wszystkich) jak i na wodzie (czerwone lajkry). Mimo że EURO 2012 było już Polaków to byliśmy również najgłośniejszym klubem kibica podczas meczu Niemcy - Grecja. Nasza postawa została zauważona przez organizatorów, którzy na zakończenie podziękowali nam za wprowadzenie podczas regat wspaniałej atmosfery i nagrodzili cały polski team upominkami.