Puchar Starosty Brzeskiego 2009 - Aktualności

Puchar Starosty Brzeskiego 2009


Już drugi raz w tym roku zorganizowaliśmy regaty żeglarskie. Tym razem były to regaty o Puchar Starosty Brzeskiego, który ufundował puchary i nagrody dla zwycięzców. Regaty otworzył Starosta Brzeski Pan Maciej Stefański, wspominając przy tej okazji swoje kontakty z żeglarstwem. (Pan Starosta zdobył patent sternika jachtowego w naszym klubie w 1983r.).

Początkowo deszcz próbował pokrzyżować nasze plany, jednak brzescy żeglarze udowodnili, że są twardymi ludźmi i ruszyli do pierwszego wyścigu. Na szczęście wiatr dopisał żeglarzom i zdołano rozegrać trzy wyścigi. Do ostatniego wyścigu trwała zacięta walka w klasie Omega. Ostatecznie w tej klasie zwyciężyła załoga Staszka Ordijewicza, wyprzedzając załogę Wojtka Wionczka. Trzecie miejsce zajęła załoga Remka Soroczyńskiego (wszystkie załogi z "FALI"). W klasie Laser zwyciężył, wygrywając wszystkie wyścigi Czesiek Józefkiewicz, przed Januszem Soroczyńskim "Buzia", i Maćkiem Rubiszewskim.

Po regatach wszyscy tradycyjnie spotkaliśmy się na grochówce przygotowanej przez Józka Marszałka.

Wieczorem w zaprzyjaźnionym klubie "HORN" podczas koncertu szantowego Starosta Maciej Stefański wraz z Komandorem Krzysztofem Pietrzakiem wręczyli zwycięskim załogom puchary i nagrody.