Regaty otwarcia sezonu 2010 - Aktualności

Regaty otwarcia sezonu 2010


Już tradycyjne pod koniec maja zorganizowaliśmy wspólnie z klubem "Horn" regaty otwarcia sezonu. Wbrew tradycji pogoda była słoneczna, jedynie wiatr nie dopisał.

Rozpoczęliśmy już rano od wspólnej żeglarskiej jajecznicy a potem czekaliśmy już tylko na wiatr. Mimo drobnych kłopotów komisji sędziowskiej w składzie Krzysztof Pietrzak, Jan Pikor, Andrzej Broniec udało się zorganizować trzy krótkie wyścigi. Pomogło doświadczenie chłopaków z motorówki, którzy szybko i sprawnie przestawiali przed każdym wyścigiem trasę.

Najbardziej zacięta rywalizacja była pomiędzy laserami, które z racji liczebności startowały osobno. Tym razem Grzesiek Wionczek postanowił włączyć się w rywalizację i razem z „Buzią” jako najbardziej doświadczeni brzescy laserowcy pokazali „młodym”, że jeszcze potrafią pływać i zajęli dwa pierwsze miejsca.

Rywalizacja w innych klasach również była ciekawa a świadczą o tym wyniki. Jednak to nie był koniec emocji tego dnia. Już o 18.00 na boisku klubu „Horn” rozegraliśmy mecz w siatkówkę przeciwko kolegom z „Horna”. Tym raze nie byli dla nas gościnni i mimo dopingu najlepszego kibica przegraliśmy 2:3.

Niespodzianką wieczoru było pojawienie się Starosty Brzeskiego Macieja Stefańskiego. Mimo wielu obowiązków znalazł chwilę dla brzeskich żeglarzy, aby wręczyć puchary zwycięzcom i wspólnie posłuchać koncertu szantowego.